Podujatia2019 - Obecná knižnica

Prejsť na obsah
Podujatia v roku 2019
Čítajme si 2019 - 30. mája 2019
Medzi tradičné projekty na konci školského roka patrí aj celoslovenský projekt Čítajme si!, ktorý sa tento rok uskutočnil na celoslovenskej úrovni 30. mája už dvanástykrát. Naša knižnica sa zapojila už 6-krát. Sme radi, že je stále o tento projekt záujem aj zo strany detí.

V posledný májový štvrtok k nám od 9. hodiny postupne prichádzali prihlásení žiaci zo základných škôl v našej obci v sprievode učiteľov a asistentov. Pre veľký záujem o toto podujatie sme už tradične mali zriadené 2 čítacie miesta v priestoroch našej knižnice.

Počas čítania mali deti možnosť tento rok spoznať hrdinov z kníh od spisovateliek pre deti a mládež: Astrid Lindgrenovej, Tone Revajovej a Marcely Bielikovej.  

Do 6-hodinového maratónu čítania sa tento rok zapojilo celkom 32 425 detí zo slovenských škôl a knižníc. U nás v knižnici sa do čítania zapojilo 146 detí z 11 kolektívov, ktorých neodradilo ani veľmi nepriaznivé počasie počas celého dňa. V tomto školskom roku sme nadviazali aktívnu spoluprácu aj s komunitným centrom v našej obci. Aj oni veľmi radi privítali možnosť zapojiť sa.

Ďakujeme všetkým za čítanie a spoluprácu.
Spracovala: MD
Mačky vo vreci - 5. apríla 2019
Pestré dopoludnie sa v našej knižnici odohralo dňa 5. apríla 2019. Hlavnou témou bolo hravé čítanie a hudobno-výtvarné aktivity spojené s workshopom pre žiakov zapojených počas tohto školského roka do  15. ročníka projektu Čítame s Osmijankom.

Do našej knižnice prvýkrát zavítala aj riaditeľka neziskovej organizácie OSMIJANKO – Miroslava Biznárová spolu s bábkohercom divadla SpozaVoza – Miroslavom Mihálekom. A práve naši hostia spolu s „osmijankovcami“ založili Triedny band na motívy knižky Jaroslavy Blažkovej „Mačky vo vreci“.
Spracovala: MD
Noc s Andersenom 2019 - 29. marca 2019
Marec ako Mesiac knihy vnímame z tradície už viac ako 60 rokov. Aj väčšina významných akcií sa vo verejných knižniciach odohráva práve v tomto mesiaci. Na jeho konci prebieha veľmi významné medzinárodné podujatie Noc s Andersenom, ktorého cieľom je počas zábavnej rozprávkovej noci spolu s deťmi spoznávať nielen Andersenove  rozprávky, ale aj jeho život. Tento rok sa už jeho 14. ročník na Slovensku a 4. ročník v našej knižnici  konal v termíne  29. 3. 2019.
Deň ľudovej rozprávky - 15. marca 2019
Slovenské knižnice sa v tomto roku už 11-krát v týždni okolo 16. marca zapájajú do kampane „Slovensko Dobšinskému“. Tento deň, kedy si pripomíname výročie narodenia nášho rozprávkového zberateľa Pavla Dobšinského, je neoficiálnym sviatkom rozprávky. Naša knižnica sa zapojila do tejto celoslovenskej aktivity už po tretí krát.
Týždeň mozgu v našej knižnici - 11. - 17. marca 2019
Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje už 23 rokov. V tomto čase sa organizujú tisíce informačných, náučných a tvorivých podujatí s cieľom precvičiť si mozgové závity. Slovensko sa aktívne zapája už dvanástykrát.  Naša knižnica sa k oslave najdôležitejšieho ľudského orgánu zapojila tretíkrát. Týždeň mozgu v tomto roku pripadol na 11. – 17. marca 2019.
18. 10. 2019
Web dizajn:
Posledná aktualizácia obsahu
Na stránke prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR
o štandardoch pre infomačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah